1 osoba
  • 1 osoba
  • 2 osoby
  • 3 osoby

Zalew Żyrardowski

Zalew Żyrardowski jest najpopularniejszym strzeżonym kąpieliskiem w zachodniej części Mazowsza. Został sztucznie utworzony w latach 90-tych na rzece Pisi, która jest prawym dopływem Bzury

Do tradycji żyrardowskiego zalewu należą odbywające się co roku w sierpniu maratony pływackie (2800 m dla mężczyzn i 2000 m dla kobiet) oraz Harcerskie Regaty Żeglarskie.  Zalew Żyrardowski cieszy się również dużą popularnością wśród wędkarzy – można tu złapać ładne okazy szczupaków, karpi, sandaczy i płoci. Zalew Żyrardowski znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Bolimowskiego Parku Krajobrazowego – jest to piękny las, do którego można wybrać się na grzybobranie. Powierzchnia: 20 ha Głębokość: średnio ok. 2 m (najgłębiej jest – tak jak zwykle w przypadku zalewów utworzonych na rzekach – przy zaporach oraz w miejscu koryta Pisi). Adres: Zalew Żyrardowski leży pomiędzy ul. Ziołową a Adama Mickiewicza, w południowej części Żyrardowa (8,9 km na zachód od Wierzbowego Rancza). 

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij